top of page
box-100.png

Gülümseten Kutu  Yarışması
 

Başlangıç: 5 Nisan 2022

Bitiş: 26 Nisan 2022

ELMAS

Büyükler anlatırdı…

Barış Manço Adam Olacak Çocuk programında çocuklara birer kutu hediye edermiş. İzleyenler kutuların içinde ne olduğunu merak ederken, hediyelerini alan çocuklar çok mutlu olurmuş.

İşte İyilik Şampiyonası’nın ikinci oyunu Gülümseten Kutu’nun da amacı tam olarak bu. Ülkemizin bir yerinde yaşayan, ismini bilmediğimiz bir çocuğu bayramda mutlu etmek.

Sizden beklediğimiz, bu görevin bir yardım ve dayanışma projesi olduğunu unutmamanız. Dolayısıyla bu alışverişleri kendi bireysel katkılarınızın yanında, çevrenizdeki insanların da katılımıyla yapmanızı öneriyoruz. Çaba gösterin; dayınız, amcanız, teyzeniz veya halanız, tanıdıklarınızı kullanın, hatta tanımadıklarınızı da. Çat kapı bir kırtasiyeye girin mesela, durumu anlatın veya sadece “merhaba” diyerek bir oyuncakçıdan bu iyilik oyununa destek olmasını isteyin.

 

Çevrenizde ne kadar çok iyi insan olduğunu görünce çok şaşıracaksınız.

01

Takım olarak 2 veya 4 kutu hazırlayacaksınız. 2 kutu ile yarışmaya katılacaksanız, bunu en geç 8 Nisan akşamı saat 18.00’a kadar takım koçunuza bildirmelisiniz. 2 kutu hazırlayan takımlar 100, 4 kutu hazırlayan takımlar 200 puan alacaktır.

02

Gülümseten Kutulara konulacak içerikler; kıyafet, ayakkabı, oyuncak, şekerleme, kitap, kırtasiye ve eğitim malzemeleri olabilir. Bu bayram hediyelerinin yeni ve kullanılmamış olması gerekir.

03

Gülümseten Kutularınız, 7 yaşındaki kız ve erkek çocuklarına bayram hediyesi olarak iletilecektir. İçeriği hazırlarken bunu göz önünde bulundurun ve o çocuğa bir de mektup yazın.

04

Kutulama işlemini ise yarışma bitiminde duyurulacak teslimat noktasında takım koçlarınızla birlikte yapacaksınız. Ayrıca takım koçlarınız, yarışma boyunca, kuracağınız whatsapp grupları ile size yardımcı olacaklar.

Görev Türü: ELMAS

PUANLAMA TABLOSU

bottom of page