top of page

Yavuz Yiğit

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü'nde okuyan Yavuz Yiğit, 2007 yılında 6 aylığına Antwerp Üniversitesi'nde eğitim gördü. 2013 yılında Prens Charles tarafından desteklenen Uluslararası Mosaic Liderlik Programı’na dünyadan davet edilen 80 genç liderden biri oldu. 15 farklı ülkede 1000'den fazla konferansa, tartışmaya ve kongreye katıldı. Sosyal girişimcilik, hitabet, ikna kabiliyetleri ve liderlik gibi konularda eğitim verdi. Öğrencileri Dünya Arapça Münazara Şampiyonluğu da dahil ulusal ve uluslararası 50’den fazla kupa kazandı.


2011 yılında yenilikçi kurumsal sosyal sorumluluk projeleri üreten Aydiya Organizasyon’u kurdu. Şirketler, üniversiteler, belediyeler ve kurumlar için İyilik Şampiyonası, Sokak Olimpiyatları, Lise Üniversitesi, Münazara Okulu gibi konseptler üretti. Şu an farklı kültürel kimliklerin bir arada uyum içinde yaşamaları için projeler geliştiren bir sivil toplum girişimi olan Harmony Projesi’nin direktörlüğünü yapmaktadır. Münazara ve Hitabet Derneği başkanı, Okuldışı kurucusudur.


Yavuz Yiğit, sporun her alanını izlemeyi çok sevmekte ve basketbol oynamaktadır. Aynı zamanda sıkı bir Playstation oyuncusudur. Yavuz Yiğit evli ve 2 kız babasıdır.

Yavuz Yiğit
bottom of page