top of page

Rabia Arslan

Rabia Arslan, Marmara Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim bölümü öğrencisidir. Aktif olarak kurucu ortağı olduğu tasarım defter markası Kağıtco’da yeni nesil defterler ve çeşitli kağıt ürünler tasarlamakta, mezun olduğu lisenin mezunlar derneğinde kurumsal iletişim direktörlüğü ve sosyal medya yöneticiliği yapmaktadır.

Lise yıllarında çocuk istismarı konulu bir araştırma projesi ile Sosyoloji alanında Tübitak Avrupa Bölge Birinciliği ve Türkiye Geneli Teşvik Ödülü almıştır. Öğrencilik hayatı boyunca sanat ve edebiyat konulu pek çok projede aktif rol alan Rabia, bunların yanı sıra gençlik organizasyonları ve sosyal girişimcilik projeleriyle de yakından ilgilenmiştir. Çeşitli STK’larda eğitim ve gençlik üzerine projeler üretmiş, bir dönem Organize Deliler Akademi 2. Nesil Koordinatörlüğü görevini de yürütmüştür.

Geleceğe dair hayalini "biraz sanatçı biraz Flanöz olmak" şeklinde tanımlayan Rabia, bulduğu her fırsatta İstanbul sokaklarında dolaşmayı çok sevmekte ve her daim sanatın deneyimleyebileceği yeni bir dalını bulmak için uğraşmaktadır.

Rabia Arslan
bottom of page