top of page

MANİFESTOMUZ

Beyin kimyası muhteşem!

Bir işi yaparken zevk alırsak, beynimiz onu tekrar yapmak için kendini şartlandırıyor. Zevk anında salgılanan dopamin ve serotonin; haz üreten sinir ağının mesajlarını, hayati fonksiyonlarla bağlantılı beyin sapına, duyguların oluştuğu ve yönlendirildiği limbik sisteme ve beynin diğer bölümlerine yayıyor. Bu etkiyle haz aldığımız aktivitelere karşı bağımlılıklar geliştiriyoruz.

Bu bağımlılıklar; uyuşturucu, alkol, sigara gibi maddeler de olabiliyor, bisiklet turuna katılmak, satranç oynamak, kuşlara yem atmak gibi aktiviteler de...

İyilik Şampiyonası’nın var oluş nedeni, dopamin ve serotonin seviyesini yükseltici pozitif aktiviteleri projelendirerek topluma iyilik bağımlısı bireyler kazandırmak.

Birey olarak aradığımız mutluluğu iyilik yaparak da yakalayabiliyorsak neden zararlı şeyler peşinde koşalım ki?

Bırakalım beynimiz bize “İYİLİK YAP!” desin ve biz iyilik yaparak mutlu olalım, mutlu oldukça iyilik yapalım!

Peki nedir
İyilik Şampiyonası?

İyilik Şampiyonası, birbirinden keyifli oyunlara katılıp puanlar toplayabileceğimiz, her hafta farklı bir aktivite ile yeni deneyimler yaşayacağımız ama en önemlisi çok ama çok eğleneceğimiz sıra dışı bir yarışma.

Evet, harika ödüllerimiz var ama en güzel ödülümüz başka hiçbir oyunda yaşayamayacağımız ve hayatımız boyunca unutamayacağımız eşsiz bir deneyim olacak.

Yeni yerler görecek, yeni insanlarla tanışacak, kendimizi geliştirecek ve çok küçük bir çabanın ne kadar büyük mutluluklar getirebileceğine hep birlikte şaşıracağız.

Mesa de trabajo 1_edited.png

Sonuç olarak bu bir yarışma.

Ve her yarışmada olduğu gibi iyi olan kazanacak.

Ama en önemlisi, katılan herkes mutlu olacak ve hep iyilik kazanacak!

bottom of page